Výkup podílu pozemků

Problémy spojené se spoluvlastnictvím

V případě, že vlastníte část pozemku, je sice podíl výhradním majetkem spoluvlastníka, ale velikost podílu také určuje míru povinností spoluvlastníka a účasti na rozhodování ve společné věci. Ne vždy ale spoluvlastnictví probíhá ideálně. Nejčastějšími problémy jsou neshody mezi spoluvlastníky, které se týkají užívání pozemku nebo neshody, kdy se některý spoluvlastník o pozemek nestará tak, jak určuje jeho podíl. Posledním problémem jsou finanční problémy, v případě kterých chce jeden ze spoluvlastníků podíl prodat. Ne vždy ale jde o tak rychlé řešení, jak by si prodávající představoval.

Chcete i Vy svůj podíl prodat, protože rychle potřebujete finance nebo už nechcete řešit problémy spojené s pozemkem? Nabízíte svůj podíl spoluvlastníkům, ale ti jej odmítli? Podali jste inzerát, ale nikdo o pozemek nemá zájem? Pak Vám nabízíme výkup podílu pozemku my. Vykupujeme nevyužitá území, stavební parcely, pastviny, ornou půdu, zahrady, vinice nebo sady po celé České republice.

Jak výkup podílu pozemku funguje?

S naší pomocí probíhá výkup rychle a diskrétně bez jakéhokoliv zbytečného zatěžování našeho klienta. Na základě Vašeho telefonátu nebo zaslaného emailu s Vámi náš makléř probere všechny možnosti. Následně si sjednáte termín prohlídky pozemku, abychom mohli vypracovat znalecký posudek a určit cenu podílu. Přesná částka se odvíjí od mnoha ukazatelů, kterými je například velikost podílu, stav pozemku nebo jeho umístění. Vždy ovšem nabízíme nejvyšší možnou tržní cenu. Zároveň zajistíme právní poradenství a veškerý právní servis a jednání s úřady v případě dluhů, exekucí nebo zástav.

V případě, že se dohodneme na výkupu podílu pozemku, připravíme také kupní smlouvu a vklad na katastr nemovitostí.

Finanční částku Vám vyplatíme podle Vašeho výběru hotově nebo převodem na účet.