Výkup podílu nemovitostí

Pokud vlastníte část nemovitosti, bez ohledu na to, zda jde o chatu, chalupu nebo dům, jednou z věcí, které řešíte, jsou finance. Na základě velikosti podílu, kterým spoluvlastník disponuje, jsou definovány povinnosti spoluvlastníka. V případě nemovitosti jsou spoluvlastníky nejčastěji rodinní příslušníci, popř. bývalí manželé, a případné rozepře a neshody vztahům neprospívají. Ne vždy totiž spoluvlastníci naleznou společné řešení, nebo se spravedlivě dělí o náklady s nemovitostí spojené. Jestliže jste v situaci, kdy již podílu nemovitosti nechcete nebo nemůžete z finančních důvodů využívat, lze jej prodat. Nabízet podíl přes realitní kancelář může být mnohdy zdlouhavé z nedostatku zájemců a spoluvlastníci nemají zájem Váš podíl odkoupit.

Jak tedy situaci vyřešit?

Jednoduše. Obraťte se na nás a my s Vámi situaci vyřešíme. Zabýváme se výkupem podílu nemovitostí po celé České republice bez ohledu na velikost podílu nebo lokalitě. Také řešíme situace výkupu podílu nemovitostí v exekuci a věcným břemenem nebo v zástavě. Vždy jednáme diskrétně, rychle a s ohledem na klienta.

Lze vykoupit i malý podíl?

Ano, výkup se týká jakéhokoliv podílu, tedy i menšinového.

Jak bude výkup probíhat?

Pro Vás opět jednoduše. Náš specialista Vás na základě získaných informací seznámí s celým postupem výkupu. Domluvíte se na osobní prohlídce nemovitosti, na základě které bude vypracován odborný posudek a navrhnuta nejvyšší možná cena výkupu podílu nemovitosti. Poté se ujmeme veškerého vyřizování formalit, jako je návrh kupní smlouvy, jednání s úřady, vyplňování dokumentů a zápis do katastru nemovitostí. V případě zástav, exekucí nebo dluhů vyřídíme všechny právní záležitosti a postaráme se o vyjednání podmínek s úřady, věřiteli a exekutory.

Kdy dostanu peníze?

Částku obdržíte po podpisu kupní smlouvy. Záleží na Vás, zda Vám bude vyplacena hotově nebo převedena na účet.