Výkup podílu domů

Získali jste společně s dalšími členy rodiny rodinný dům díky dědickému řízení a Vy jste se tak stali majiteli podílu na domě? Koupili jste si společně s přáteli sezónní chatu nebo chalupu s idealistickou představou o tom, jak ji budete společně udržovat a trávit na ní slunečné dny? Pak jste možná také zjistili, že realita je podstatně drsnější než představy. Ne vždy se daří s každým domluvit tak, jak byste si představovali? Nemůžete dělat takové úpravy, které byste chtěli, protože s tím ostatní vlastníci nesouhlasí? Už Vás omrzelo se neustále na něčem domlouvat a rádi byste svůj podíl prodali? Nebo snad máte náhle velké finanční výdaje a hodily by se Vám peníze navíc? S tím vším Vám můžeme pomoci prostřednictvím výkupu podílu domů.

Můžu jednoduše prodat svůj podíl? 

S prodejem podílu nemovitosti to funguje obdobně jako s prodejem nemovitosti. Řídit se však musíte zákonem, ve kterém je pevně stanoveno, že přednostní právo na odkup podílu nemovitosti mají ostatní vlastníci podílů. Pokud všichni odmítnou, pak není co řešit a můžete svou část nabídnout komukoliv jinému. 

Co mi přinese výkup? 

Pokud se rozhodnete pro výkup podílu domu, zajistíme rychlé a zároveň taktní vyřešení Vaší situace. Vy se nebudete muset o nic starat. Veškeré potřebné formality včetně oslovení příslušných orgánů zajistíme za Vás. O výkupní ceně rozhodne hlavně lokalita, velikost a stav Vaší nemovitosti. Náš specialista stanoví maximální možnou cenu. 

Pokud je na Váš podíl uvaleno věcné břemeno, je předmětem zástavy nebo exekučního řízení, nemusíte zoufat. I s takovými zádrhely si umíme poradit a zajistíme vykoupení i takové nemovitosti. 

Neváhejte nás proto oslovit telefonicky, e-mailem nebo pomocí formuláře a nechejte svůj podíl námi vykoupit za nejvyšší možnou cenu.